3 elementy, które wpływają na oglądalność twojej strony

3 elementy, które wpływają na oglądalność twojej strony

Czy wiesz, że dobrze przygotowaną, responsywną stronę www powinien cechować minimalizm i optymalna szybkość ładowania? To dwa z trzech ważnych elementów, które musisz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz zdobyć jak najwięcej użytkowników. Nie obawiaj się – minimalizm nie oznacza, że strona musi być uboga w treści czy multimedia. Trzeba ją po prostu odpowiednio zakodować.

Funkcjonalność strony www

Prostą, funkcjonalną, unikalną, a nawet efektowną stronę można bez problemu stworzyć na bazie WordPressa. To jedno z najlepszych rozwiązań. Z punktu widzenia administratora strony jej obsługa jest banalnie prosta, natomiast samego WordPressa można zmienić na tyle, by nadać stronie indywidualny charakter. Użytkownicy sieci co raz częściej zwracają uwagę na optymalny rozkład elementów, odpowiednie wyróżnienie kluczowych funkcjonalności oraz łatwość poruszania się po stronie. W ostatnim czasie dość duży nacisk twórcy kładą na UX strony internetowej. Czasami niewielka zmiana w designie witryny może wywołać ogromną rewolucję w statystykach jej odwiedzin. Strona musi też być RWD czyli sama dostosowywać się do rozmiaru okna przeglądarki. Jak pokazują ostatnie badania, użytkownicy, którzy przeglądając wyniki wyszukiwań natrafiali na strony nieresponsywne opuszczali je natychmiast.

Szybkość ładowania

Jak informuje serwis Mobile Trends, mobilny użytkownik traci cierpliwość po 5 sekundach oczekiwania na wczytanie się strony. Według wskazówek dla Webmasterów od Google czas ładowania strony nie powinien przekraczać 2 sekund. Szybkość ładowania strony ma więc ogromne znaczenie dla jej oglądalności a w erze kiedy co raz więcej odwiedzin naszej strony pochodzi z urządzeń mobilnych niezbędnym jest by zadbać o to by nasza strona była „mobile-friendly”.

 

Optymalizacja stron internetowych

Seo optymalizacja stron, niezwykle istotna kwestia ze względu na wyszukiwarki, ma nie mniejsze znaczenie dla użytkownika. O optymalizacji stron napisano już wiele i nie mam zamiaru powielać tu innych wpisów. Według mojego doświadczenia oraz obserwacji jest to podstawowa i fundament do dalszych zabiegów pozycjonujących.

Wymienione wyżej elementy to tylko część wielu składników, które umiejętnie połączone w całość składają się na sukces naszej strony w internecie. Warto zadbać o stronę w każdym jej aspekcie bo strona internetowa to nasza wizytówka w sieci.